Qeveria ‘ul piacën’, dy ish-ministre të shkarkuara në festën e pavarësisë së SHBA

Ambasada amerikanë në Tiranë festoi sot 243 vjetorin e Pavarësisë së SHBA. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama – nuk dihen arsyet – Partia Socialistë u përfaqësua nga dy ish-ministe të shkarkuara nga kreu i qeverisë.

E para është Mimi Kodheli, ish-ministrja e Mbrojtjës Eglantina Gjermeni – ish ministre e Zhvillimit Urban.

Të pranishëm ishin edhe përfaqësuesit e komuniteteve fetare, të cilët u panë herë pranë presidentit Ilir Mera dhe pranë kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi.