KRYESORE

Reja shpall listën, cilët janë lojtarët që do të grumbullohen për Francën dhe Islandën

Reja shpall listën, cilët janë lojtarët që do të

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka shpallur listën e të grumbulluarve për sfidat ndaj Islandës dhe Francës, të vlefshme për eleminatoret e “EURO 2020”.

Këto janë dy ndeshje shumë të rëndësishme për Kombëtaren tonë, e cila do kërkojë të dalë me pikë nga këto sfida.

Në formacionin e Rejas vihet re mungesa e sulmuesit Armando Sadiku, që është lënë jashtë nga trajneri italian. Është rikthyer me kuqezinjtë Klaus Gjasula dhe të grumbulluar gjithashtu janë Kumbulla dhe Binaku.

Lista e të grumbulluarve:

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha dhe Alban Hoxha

Mbrojtës: Hysaj, Dermaku, Mihaj, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Veseli, Mavraj

Mesfushorë: Ramadani, Lenjani, Xhaka, Bare, Abrashi, Memushaj, Gjasulën, Qose

Sulmuesë: Uzuni, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Odise Roshi, Rei Manaj.

Lojtarë të gatshëm: Balliu, Trashi, Sadiku, Kaçe, Seferi, Vrioni dhe Selahi.

Ditari politik

Të fundit