Reportazh/ Durrësi, një ditë pas tërmetit, pamje ekskluzive me dron

Veç Krujës, Durrësi është një nga zonat më të prekura nga tërmeti i fuqishëm këtë të martë.

Politiko.al sjell përmes një reportazhi situatën në qytetin bregdetar dhe pamjeve te filmuara me dron vetëm një ditë pas goditjes së të marstës me magnitudë 6.4.

Si pasojë e goditjes së madhe deri tani janë konfirmuar 40 persona që kanë humbur jetën, ndërsa rreth 750 të tjerë u plagosën.

Nga tërmeti disa pallate, hotele u shembën, ndërsa shumë të tjera janë kthyer të pabanueshme. Në kushte të tilla, banorët të frikësuar, i kanë braktisur ato.

Por, cili është mesazhi i tyre pas tmerrit që përjetuan?

Ndiqeni: