Sekuestrohet rreth 1 ton kanabis në Velipojë, disa të arrestuar nga policia

Rreth 1 ton kanabis është sekuestruar në Vilun të Velipojës mëngjesin e sotëm. Disa persona raportohet të kenë rënë në prangat e policisë, megjithatë, informacionet nuk janë ende të plota pasi aksioni është në vazhdim.

Aktualisht autoritetet janë duke peshuar drogën e sekuestruar për të raportuar sasinë e saktë.

Zona e Vilunit përdorej nga trafikantët për të nisur gomonet dhe skafet në drejtim të brigjeve italiane.