Shtatori nis me temperatura të larta, shijoni pushimet

Sipas Meteoalb dita e hënë do të paraqitet me vranësira dhe shira në gjithë territorin, më të konsiderueshëm në Qendër dhe zonat Juglindore.

Sipas sinoptikanëve, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë dhe graduale deri të henën kur pritet një rënie me të paktën 3°C në të gjithë terriotin duke bërë që vlerat ekstremale në rang Shqipërie të luhaten nga 9 në 31°C.

Por Accuëeather parashikon temperature  përvëluese, nga e marta e 28 Gushtit deri në 4 Shtator.

Shihni tabelën e më poshtme: