Si reagojnë shenjat horoskopit kur ndahen nga partneri

Përballja me një dashuri të dështuar është shumë e vështirë. Disa persona e përjetojnë shumë keq, ndërsa disa të tjera  e kalojnë me sportivitet sikur të mos kishte ndodhur asnjë gjë.

Mënyra se si reagoi pasi ndaheni nga partneri ka lidhje të drejtpërdrejtë edhe me shenjën tuaj të horoskopit.

Dashi

Dashi shumë shpesh ndahet nga dikush që kujdeset për të. Por, si rregull, pas disa marrëdhënieve, ai lodhet nga prishja e marrëdhënieve. Përballet me dështimin duke e marrë atë shumë lehtë, jo për indiferencë, por thjesht sepse është në natyrën e tyre për të marrë gjërat lehtë.

Demi

Demi ndahet pa dëshirë. Para së gjithash, ata kanë një aftësi të jashtëzakonshme për të dashur të njëjtin person për një kohë të gjatë. Së dyti, ata janë shumë kokëfortë dhe nuk heqin dorë deri në fund. Demi kujton fundin e historisë së tyre dhe sa energji dhe para janë investuar në këtë marrëdhënie.

Binjakët

Gjithkush e di se Binjakët janë tmerrësisht elokuentë. Por vetëm ai që ndahet nga Binjakët e di plotësisht se çfarë do të thotë të bësh një pushim. Ne e dimë se Binjakët kanë një personalitet të dyfishtë dhe prandaj nuk është e lehtë të kesh marrëdhënie me ta. Megjithatë, nuk vuajnë nga fundi i historisë, presin falje dhe e mbyllin përgjithmonë.

Gaforrja

Gaforrja të lë me dhimbje. Kur fitojnë personin që dëshirojnë, asgjë dhe askush nuk mund t’i ndajë ato. Gaforrja mund të gjendet lehtë në shoqërinë e pesë ish-të partnerëve, dhe të gjithë do të kenë marrëdhënie miqësore dhe shumë prekëse.

Luani

Luani është shumë xheloz dhe në rast të thyerjes së zemrës nuk do të jetë kurrë faji i Luanit. Nëse ai ka probleme me partnerin, ai do të merret me to pa asnjë paragjykim. Nëse ai largohet nga partneri, vuan shumë, por pas dashurisë ai tenton të bëhet mik i ish-it të tij.

Virgjëresha

Virgjëresha përpiqet të nxjerrë maksimumin nga vuajtjet me ish-in. Nëse Virgjëresha ka vendosur të thyejë marrëdhënien me partnerin, atëherë ajo do të ndërpresë çdo kontakt me të. Nëse nuk është Virgjëresha ajo që do kërkojë një ndarje, atëherë prishja do të jetë kamikaze.

Peshorja

Peshorja vendos dashurinë për familjen në planin e parë, kështu që do të përpiqet në çdo mënyrë që të mbajë marrëdhëniet e saj së bashku derisa të jetë e mundur. Nëse Peshorja vendos për të thyer marrëdhënien, ajo do ta bëjë këtë me vetëdije dhe për shkak se është e lodhur nga problemet e vazhdueshme të pabazuara. Nëse, nga ana tjetër, nuk është ajo, kjo e fundit do të pranojë, sepse në zemrën e tij e di se ka mbaruar.

Akrepi

Akrepi është hakmarrës nga natyra, kështu që nëse do të ndaheni nga Akrepi, atëherë vazhdoni me qetësi. Pa marrë parasysh se kush e fillon pushimin, Akrepi do të shkatërrojë çdo gjë në mënyrë që të mbeten vetëm fragmente dhe hiri. Akrepi nuk është si Gaforrja ose Luani, ai nuk do të rishikojë hapat e tij. Në përgjithësi, për të mos fyer, Akrepi nuk është dembel, por është jashtëzakonisht helmues dhe shumë hakmarrës.

Shigjetari

Nëse Shigjetari vendos të largohet, ai do ta bëjë atë në heshtje, në mënyrë që të mos kthehet. Është një nga ato shenja që kur vendos të mbyllë, do ta bëjë përgjithmonë, pa mendime të dyta. edhe nëse shpirti i Shigjetarit mund të duket fisnik, në realitet ajo është vetëm një maskë.

Bricjapi

Bricjapët nuk ndahen nëse duan. Ata janë dembelë, ose janë maniakë të kontrollit, të paaftë për të lënduar ndjenjat e tjetrit. Nuk ka rëndësi, rezultati është vetëm një: Bricjapi nuk do të largohet deri në momentin e fundit dhe do të pretendojë se çdo gjë shkon mirë.

Ujori

Ujori do të vuajë tmerrësisht nga fundi i një historie. Ai nuk harron, por pranon fundin e historisë si një mundësi për të rritur dhe ndryshuar. Ujori i vë ndjenjat mbi gjithçka që bën dhe kurrë nuk do t’i vijë keq që e ka vënë veten në lojë edhe nëse ndahet nga partneri.

Peshqit

Peshqit do të përpiqen në çdo mënyrë të mundshme për ta mbajtur gjallë flakën në marrëdhënie, por ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë gjithçka vetë. Nëse partneri largohet prej tyre, ata do të lëndohen, por së shpejti do të jenë në gjendje të ngushëllojnë veten në krahë të personave tjerë.