Temperatura të ulëta, shi, breshër dhe rrufe; çfarë parashikon moti për sot dhe nesër

Dita e sotme ka rikthyer temperaturat e ulëta dhe nga mesdita kanë nisur reshjet e dendura të shiut në formë shtrëngate në të gjithë territorin e vendit.

Reshjet u shoqëruan në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht kishte edhe breshër

Po kështu edhe për ditën e Diel moti pritet me vranësira mesatare deri të dendura por ndryshe nga dita e Shtunë reshjet do të jenë të herëpashershme por me intensitet të ulët.

Përgjatë relieveve malore lokalisht reshjet në formë shtrëngatash dhe stuhi afatshkurtër.