Video: Messi sherr me Joao Felix / Koke i jep avantazhin Atleticos

Barcelona dhe Atletico po luajnë për gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, ndërsa në fund të saj kishte dhe përplasje mes lojtarëve, e zakonshme për rivalitetin që ekizston mes dy klubeve.

Interesant ishte momenti i përplasjes së Lionel Messit me Joao Felix. Argjentinasi dhe portugezi patën një duel kokë me kokë, më pas skenën e vodhi Suarez si zakonisht. Ai u kap me Savicin dhe u ndëshkuan të dy me kartonë të verdhë. Në këto momente ka nisur pjesa e dytë. Atletico e nisi direkt me gol, pasi shënoi me Koken. Ky i fundit kishte vetëm 1 minutë në lojë.