Video/ Momenti kur qëllohen 4 persona me kallashnikov në Prishtinë

Prishtina u trondit ditën e sotme nga sulmi me armë ndaj 4 personave, që solli vdekjen e njërit prej tyre dhe plagosjen e tre të tjerëve.

Pamjet më poshtë tregojnë momentin e atentatit, i cili tronditi qytetarët që u ndodhën aty.  Ngjarja ndodhi në drekë në zonën e quajtur “Lagjja e Spitalit”.  Një person me kallashnikov, u afrua pranë tyre dhe qëlloi me breshëri.

Sipas mediave kosovare konflikti mes palëve nisi për shkak të pronës dhe më pas solli këtë sulm tronditës me armë.

Policia e Prishtinës njoftoi se ka arrestuar dy persona, ndërsa në konflikt u përfshinë 2 familje. Ndërkohë që sipas “kohës Ditore”, tre të plagosurit janë në gjendje të rëndë.