Zgjedhjet shtyhen më 30 korrik? Meta ka nisur negociatat me Bashën

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka nisur negociatat me kreun e opozitës, Lulzim Basha për të gjetur një zgjidhje për shtyrjen e datës së zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare.

Sipas portalit ‘Konica’, që drejtohet nga analisti Mentor Nazarko, Meta dhe Basha kanë nisur tashmë negociatat dhe një mundësi është që zgjedhjet të shtyhen për në datën 30 korrik.

Një ditë më parë, deputeti demokrat Gerti Bogdani theksoi se PD nuk ka vendosur bojkot në zgjedhje, për kërkon kohë për përgatitjen e tyre në mënyrë që qytetarët të votojnë të lirë.