Flash News

Ditari i Opozitës

Debate tek “Siguria”, Spaho-socialistëve: Keni përgjegjësi, kërkoni të rikthehet normaliteti

Debate tek “Siguria”, Spaho-socialistëve: Keni

Mbledhja e Komisionit të Sigurisë është shoqëruar me tensione dhe debate.

Deputetët e opozitës nuk lejuan të zhvilloheshin diskutimet me në fokus marrëveshjen për refugjatët, të firmosur nga kryeministri Rama dhe Giorgia Meloni.

Deputeti demokrat Edmond Spaho iu drejtua socialistëve duke u kërkuar të mbajnë përgjegjësi dhe të reflektojnë për situatën e krijuar.

“Keni përgjegjësi. Po të ishit në pozita parimore, s’do të arrinim këtu. Reflektoni dhe kërkoni që të kthehet normalitet”, tha Spaho.

Marrëveshja për refugjatët u ratifikua nga qeveria shqiptare, ndërsa ajo italiane e miratoi dje në Parlament. Tanimë, marrëveshja kaloi në Kuvendin e Shqipërisë dhe pritet të shqyrtohet brenda këtij muaji.

Të fundit