Flash News

Ditari i Opozitës

Kërkoi lirinë, Apeli lë në burg Fredi Belerin

Kërkoi lirinë, Apeli lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Apelit të Posaçëm nuk e ka pranuar kërkesën e  kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, për ndryshimin e masës së sigurisë, “arrest me burg”.

Në seancën e sotme avokatët këmbëngulën që tashmë që nisi gjyqi provat nuk mund të prishen. Beleri  ka depozituar disa herë kërkesë që të lejohet të betohet si kryebashkiak i Himarës, por GJKKO e ka refuzuar.

E pranishme në seancë ishte  edhe ambasadorja greke, Kostandina Kamitsi dhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule.

Të fundit