Flash News

E-TJERA

141 milionë të infektuar dhe mbi 3 mln të vdekur, si paraqitet situata e Covid-19 në të gjithë botën

141 milionë të infektuar dhe mbi 3 mln të vdekur, si paraqitet

Që nga shpërthimi i pandemisë e deri në këto momente (18 prill 2021), numri i të infektuarve me Covid-19 ka kaluar 141 milionë në gjithë botën.

141 milionë të infektuar dhe mbi 3 mln të vdekur, si paraqitet

Në të dhënat reale të "Worldmeter" - të cilat përditësohen nga momenti në moment sipas raportimeve të shteteve gjatë gjithë ditës,  shohim se deri tani janë infektuar 141,861,840 persona me Covid-19, teksa numri i rasteve aktive është 18,451,815.

141 milionë të infektuar dhe mbi 3 mln të vdekur, si paraqitet

Ndërkohë afro 3 milionë persona kanë humbur jetën me Covid-19. Deri sot, kjo shifër ka shkuar në 3,029,583  jetëve të humbura nga virusi Covid-19 që prej fillimit të pandemisë. Vetëm sot, janë shënuar +574,902 raste të reja me koronavirus në të gjithë botën.

141 milionë të infektuar dhe mbi 3 mln të vdekur, si paraqitet

Ndërsa në Shqipëri, sot  janë konfirmuar 138 raste të reja me koronavirus dhe janë shënuar 2 viktima.

Të fundit