Flash News

E-TJERA

Dritan Goxhaj kallëzon në SPAK ministrin Ulsi Manja

Dritan Goxhaj kallëzon në SPAK ministrin Ulsi Manja

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, është kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme nga ish-luftëtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj.

Goxhaj e akuzon Manjën për “shpërdorim detyre”.

Kallëzimi në fjalë është bërë lidhur me procedurat dhe pranimin e kërkesave të Gjykatës Speciales të Kosovës për ekstradimin e Goxhajt kur u arrestua.

Të fundit