Flash News

E-TJERA

Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një ditë pas zjarrit në pallatin 10-katësh

Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një

Një pallat 10-katësh në rrugën ‘Sali Butka’, në zonën e njohur si ish-Parku i Autobusëve, u përfshi dje nga zjarri. Katër apartamente janë shkrumbuar plotësisht bashkë me fasadën e godinës.

Flakët fillimisht u panë të përfshinin katin e fundit të pallatit nga ku më pas flakët u përhapën në katet e mëposhtme. Zjarri rrezikoi seriozisht jo vetëm pallatin ku ishte aktive vatra, por edhe godinën ngjitur.

Një ditë pas zjarrit, këto janë pamjet që vijnë nga pallati 10-katësh ku siç shihen edhe në foto 4 apartamentet e djegura dhe fasada e rrëzuar si pasojë e flakëve.

Nga zjarri nuk pati të lënduar përpos dëmeve të konsiderueshme materiale. Një punonjës i zjarrfikëses u asfiksua nga tymi, por është në gjendje të mirë shëndetësore.

Banorët janë në pritje të ekspertëve për të kryer verifikimin e dëmeve dhe për të përcaktuar shkakun e shpërthimit të zjarrit.

Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një Foto/ 4 apartamente të shkrumbuara, çfarë ka mbetur një

Të fundit