Flash News

E-TJERA

Kamioni përplasi ambulancën në Lushnje, policia: 1 i vdekur, 3 të plagosur

Kamioni përplasi ambulancën në Lushnje,  policia: 1 i vdekur, 3

Policia ka reaguar në lidhje me aksidentin e ndodhur pak më para në në aksin rrugor "Lushnjë-Fier", ku një ambulancës është përplasur nga një kamion.

Blutë bëjnë me dije se si pasoj e përplasjes ka ndërruar jetë pacienti D. K., 77 vjeç, i cili ishe duke u transferuar në spital në Tiranë.

Po ashtu të dëmtuar kanë mbetur , drejtuesi i autoambulancës, infermieri, shtetasi E. B., 33 vjeç dhe vajza e pacientit që ndërroi jetë, shtetasja E. A., 37 vjeçe.

“Rreth orës 14:50, në aksin rrugor "Lushnjë-Fier", në vendin e quajtur "Rotondo e Savrës" ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përplasur automjeti tip "Kamion" me drejtues shtetasin L. Gj. 31 vjeç, dhe autombulanca me drejtues shtetasin F. R., 54 vjeç, në të cilën ndodhej pacienti D. K., 77 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Gjithashtu, janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve, drejtuesi i autombulancës, infermieri, shtetasi E. B., 33 vjeç dhe vajza e pacientit që ndërroi jetë, shtetasja E. A., 37 vjeçe.”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorit po vijon veprimet për përcaktimin e shkakut të aksidentit si edhe po kryen veprimet procedurale me 2 drejtuesit e automjeteve.

Të fundit