Flash News

E-TJERA

Mbi 131 milionë të infektuar dhe mbi 2.8 mln viktima, si paraqitet bilanci i Covid-19 në gjithë botën 

Mbi 131 milionë të infektuar dhe mbi 2.8 mln viktima, si paraqitet

Që nga shpërthimi i pandemisë e deri në këto momente (4 prill 2021), numri i të infektuarve me Covid-19 ka kaluar 131 milionë në gjithë botën.

Mbi 131 milionë të infektuar dhe mbi 2.8 mln viktima, si paraqitet

Në të dhënat reale të "Worldmeter" - të cilat përditësohen nga momenti në moment sipas raportimeve të shteteve gjatë gjithë ditës,  shohim se deri tani janë infektuar 131,804,406 persona me Covid-19, teksa numri i rasteve aktive është 22,875,903.

Mbi 131 milionë të infektuar dhe mbi 2.8 mln viktima, si paraqitet

Ndërkohë mbi 2.8 milionë persona kanë humbur jetën me Covid-19. Deri sot, kjo shifër ka shkuar në 2,863,482 të jetëve të humbura nga virusi Covid-19 që prej fillimit të pandemisë.

Mbi 131 milionë të infektuar dhe mbi 2.8 mln viktima, si paraqitet

Ndërsa në Shqipëri, sot  janë konfirmuar 348 raste të reja, ndërsa raportohet se janë 348 raste të reja dhe 9 viktima.

Të fundit