Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Zgjedhja e presidentit të ri, distancohet Meta: S’kam asnjë këshillë për opozitën, ka bërë gabime fatale

■ Një "Albanese" zgjidhet kryeministri i ri i Australisë, besohet se ka origjinë arbëreshe 

■ “Zbërtheu” krimet e 8 bandave, GJKKO i konfirmon Nuredin Dumanit në spital masën e sigurisë 'arrest në burg'

■ Rama nga Vlora: Kush ka shtretër do vazhdojë të ngrejë çmimet, është shenjë e rritjes së një ekonomie

■‘Zbërthehet’ Xhixha, paralajmëron të bëhet i penduar: Do rrëfej lidhjet e Dumanit me politikanët e prokurorët

■Ngrihet Aleanca për Mbrojtjen e Butrintit, kërkohet transparencë nga qeveria: Po shfrytëzohet për para

E lidhur: Plani për Butrintin, kreu i AADF tregon rolin e fondacionit: Nuk do të ndërtohet asnjë hotel apo objekt tregtar

■PD zgjedh sot kreun e ri/ Elezi garon përballë Berishës, qendrat ku do votojnë demokratët

■Rama ‘shqetësohet’ për deklarimin e të ardhurave, FMN: Ndërtimi dhe kromi, burime të mashtrimit me TVSH-në

 

Të fundit