Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Barometri Ballkanik: Shqiptarët më të shqetësuarit në rajon për çmimet, 92% i konsiderojnë të papërballueshme

■ Britania miraton ligjin për deportimin e emigrantëve të paligjshëm, në listë edhe Shqipëria

■ Kallëzimi i LSI, SPAK nis verifikimet për 24 kompanitë e përfshira në evazion fiskal

■ E lidhur: I moshuari me biznes 30 mln $, Kryemadhi: Kontrata nuk ka firmën e tij, në 2019-ën u thirr nga Krimi Ekonomik

■Nuk është naftë, por mut… për të shpëlarë inceneratorët

E lidhur: Rama del blof me 'zbulimin' për naftë dhe gaz, 'e shiti’ si lajm të madh edhe tre vjet më parë

■ Skandali me inceneratorët, flet një tjetër e moshuar ‘milionere’: Unë s’kam shtëpi moj zemër, rri te im vëlla

■ ‘Amnistia fiskale’, Komisioni Evropian ‘shuplakë’ Ramës: Rrezik thelbësor për reputacionin e vendit 

■ Integrimi/ Euroactiv: Shkupi zyrtar nën presionin e Shqipërisë dhe protestave për propozimin francez

■ Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës, sa do të kushtojnë

■ PS propozon ndryshime në Kodin Rrugor, çfarë parashikon drafti i depozituar në Kuvend 

Të fundit