Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ E para pas nisjes së luftës, mbërrin në Shqipëri anija me 6 mijë ton grurë nga Ukraina 

■ E shkarkoi Rama apo u largua vetë? Reagon për herë të parë ish zv.ministrja e Turizmit

■ Ulet konsumi i karburanteve në korrik e gusht/ Tkurret turizmi i brendshëm, makinat e rajonit qëndrojnë larg pikave shqiptare

■ Humb jetën 50-vjeçari në Fushë Krujë, u qëllua me armë nga fqinji pas një konflikti për drutë

■ Qeveria merr borxh 49 mln dollarë për rrugën Qukës-Qafë Plloçë

■ Shqiptarët renditen në top 10-shen e prindërve me origjinë të huaj që lindin në Britani

■ Kërkohet dorëheqja e Çuçit, Nanos dhe Kumbaros/ Nis nga Shkodra nënshkrimi i peticionit për Jonadën

■ Baza e NATO-s në Porto Palermo, Stoltenberg: E mirëpresim ofertën, por duhet ta shqyrtojnë ekspertët

Të fundit