Flash News

E-TJERA

Sot i vranë babain dhe e plagosën rëndë, 2 vite më parë i bënë atentat, kush është Gjin Guri

Sot i vranë babain dhe e plagosën rëndë, 2 vite më

Zefi dhe Gjin Guri babë e bir, ranë pre e një atentati me armë zjarri pasditen e sotme në malin e Shoshit në Dukagjin.

Zef Guri mbeti i vrarë nga breshëria e plumbave, ndërsa djali i tij Gjini ka mbetur i plagosur rëndë dhe është dërguar për mjekim në spitalin e Shkodrës.

Por Gjin Guri nuk është emër i panjohur për drejtësinë. Në vitin 2015 ai hapi zjarr ndaj efektivëve të policisë, pasi po tentonin të kryenin një kontroll në parcelat me kanabis në këtë zonë. Ai u dënua me 7 vite burg për kultivim të kanabisit dhe armëmbajtje pa leje.

Ndërsa në vitin 2021, Gjin Guri u bë shënjestër e një atentati, persona të paidentifikuar i vendosën lëndë plasëse në lokalin e tij në Shosh.

 

Të fundit