Flash News

E-TJERA

U aksidentua në Pogradec, humb jetën në spital turistja italiane

U aksidentua në Pogradec, humb jetën në spital turistja italiane

Një turiste italiane e cila u përfshi në një aksident automobilistik pasditen e sotme në aksin rrugor “Pogradec-Lin”, pranë fshatit Udënisht ka ndërruar jetë në spital.

Policia njofton se E. R., 31 vjeçe, banuese në Milano u transportua spitalin e Traumës në Tiranë, por nuk u ka shpëtuar dot plagëve.

Ajo udhëtonte me një motomjet kur u përplas me një mjet tip ‘Benz’. Pas ngjarjes shoferi i u vu në pranga nga policia.  

Njoftimi i policisë:

Vihet në pranga drejtuesi i automjetit, i përfshirë në aksidentin e ndodhur pasditen e sotme, si pasojë e të cilit ndërroi jetë drejtuesja e motomjetit.

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pasditen e sotme, për një aksident rrugor ju informojmë se specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë, arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 33 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Lin”, pranë fshatit Udënisht, Pogradec, duke drejtuar automjetin tip "Benz", është përplasur me një motomjet me drejtuese shtetasen italiane E. R., 31 vjeçe, banuese në Milano, Itali, e cila pas ndihmës mjekësore të marrë në spitalin e Korçës, u transportua në spitalin e Traumës Tiranë, ku ka ndërruar jetë.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet hetimore dhe po punohet për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

 

Të fundit