Flash News

E-TJERA

3 të plagosurit e atentatit të Martin Bardhit dërgohen tek Trauma, 2 në gjendje të rëndë

3 të plagosurit e atentatit të Martin Bardhit dërgohen tek

Tre të plagosurit që u qëlluan rastësisht me armë gjatë atentatit të Martin Bardhit janë dërguar në Spitalin e Traumës.

Mësohet se dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë: njëri ka marrë një plumb në dorë, njëri në shpinë dhe tjetri në gjoks.

Të plagosurit:

Ilir Bardhoku, ish-drejtor në bashkinë e Mirditës

Olti Gjini pronar i picerisë në zonën ku ndodhi vrasja

Indrit Bardhi i afërm i viktimës.

Dyshimet për ekzekutimin e Bardhit janë përqendruar tek pista e hakmarrjes, pasi më 26 mars 2023 tentoi të vrasë Saimir Reçin, nipin e Kastriot Reçit, pas një konflikti mes tij dhe Enrik Bardhit (djali i autorit) për një parakalim makine.

 

Të fundit