Flash News

E-TJERA

Video/ Momenti kur besimtarët kapin dhe rrahin me grushte e shqelma 34-vjeçarin që plagosi 5 persona në xhami

Video/ Momenti kur besimtarët kapin dhe rrahin me grushte e shqelma

Ky është momenti kur besimtarët kanë kapur 34-vjeçarin Rudolf Nikollaj, i cili qëlloi me thikë pesë persona në xhaminë “Dine Hoxha” të rruga e Kavajës në Tiranë.

Politiko.al ka siguruar pamjet kur besimtarët e qëllojnë të riun vazhdimisht me grushte dhe shqelma, deri në momentin kur ka mbërritur policia dhe më pas kanë bërë shoqërimin e tij në komisariat.

Pas kësaj ngjarje ka reaguar imami i xhamisë, Ahmed Kalaja, i cili tha se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën. Ai shpreson që të mos ketë të bëjë me akt terrorist.

Rudolf Nikolli 34-vjeç nga Burreli është vënë në prangat e policisë. Ndërkohë po vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe shkakun e incidentit.

Shihni pamjet:

Të fundit