Flash News

E-TJERA

Vrasja e rojës së Top Channel, Hoxha: Një prej autorëve të dyshuar u arrestua në Vlorë në Gusht

Vrasja e rojës së Top Channel, Hoxha: Një prej autorëve

Në datë 26 Marsit të këtij viti, drejt godinës së televizionit Top Channel u zbraz breshëria e kallashnikovit, ku të shtënat me armë i morën jetën rojës së godinës, shtetasit Pal Kola, 60 vjeç.

Ky dyshohet si një atentat i mirëorganizuar nga krimi, teksa autorët e përfshirë në këtë ngjarje dyshohet të kenë qenë tre persona.

Mbrëmjen e djeshme, gazetari Artan Hoxha, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se një prej autorëve të dyshuar të sulmit ndaj Top Channel, është arrestuar në datën 7 Gusht në qytetin e Vlorës, teksa do të kryente një tjetër atentat. Sipas tij, drejtësia po punon për ta kthyer atë në një të penduar.

Është kapur një person që dyshohet për sulmin ndaj Top Channel. Është kapur në 7 gusht, ka qenë në jug për të kryer atentat. Është i dyshuar si autor, në sulmin që i është bërë medias kombëtare Top Channel. Kishte mesazh për botën e medias.

U godit një media e madhe dhe kaloi në heshtje. U kap i armatosur, për të kryer atentat. Pra është person i dyshuar si vrasës me pagesë. Nga hetimet e deritanishme, ata kanë çuar mesazh kërcënimi ndaj Top Channel, roja ka marrë plumbin. Po punohet që ai të kthehet edhe në bashkëpunëtor, meqenëse është kapur në ngjarje flagrante. Jemi ende larg pjesës për çfarë ndodhi ai sulm.

Media nuk është sulmuar në këto nivele dhe përmasa. Kështuqë është një gjë që ngelet për t’u parë në ditët në vijim“, tha Hoxha.

Të fundit