Flash News

DITARI POLITIK

Nga lirimi i Tahirit te arrestimi i sekretares së MSH, Shehi: Korrupsioni kalon nga shefat

Nga lirimi i Tahirit te arrestimi i sekretares së MSH, Shehi: Korrupsioni

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar sot në rubrikën ‘Opinion’, foli për zhvillimet e fundit politike në vend.

Ai komentoi deklaratën e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lidhur me arrestimin e sekretares së përgjithshme të kësaj ministrie.

Këtu korrupsioni është bërë i përditshëm, por numri i madh i këtyre nëpunësve që kapen, tregon se e sa nuk arrijnë të kapen. Duhet të bëhet një punonjës, një polic pastaj. Qeveria ka gjetur justifikim banal, ‘përgjegjësia është personale’.

Janë të lidhur,  një pjesë e parave hipin sipër. Sepse s’ka logjikë që të thuash që ‘nuk di gjë’. Sepse korrupsionin në administratë në radhë të parë e mbajnë shefat. Ministrja e Shëndetësisë nuk mund të vejë në detyrë njerëz të korruptuar”, u shpreh ai.

Ndërkohë lirimin nga burgu dhe shlyerjen e kohës së mbetur në liri me kushte tëministrit të brendshëm Saimir Tahirit, ai e cilëson si të padrejtë.

Kush ka para del nga burgu… fëmijë e gra të sëmurë kanë të gjithë”, tha ai.

Latest news