Foto/ Meta viziton disa nga shtëpitë e prekura nga tërmeti në Durrës

Presidenti Meta ka qenë sot i pranishëm në fshatin Armathë të Durrësit, ku ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti.

Takimin e pasqyron me disa foto në Facebook.

“Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam me banorët për përballimin e pasojave të rënda. Vazhdimi me përgjegjësi të plotë i evidentimit të sigurisë së banesave dhe ndihma për emergjencën aktuale, detyrë prioritare”, shkruan Meta.