Gazetari tregon një tjetër skenar për ngjarjen e Kavajës: Marsida rrezikon jetën

Gazetari Artan Hoxha ka një tjetër version të ngjarjes së ndodhur në Kavajë, ku humbi jetën Dritan Haxholli. Ndërsa Marsida Qatja, e cila më herët kishte pasur një lidhje me të, e ka deklaroi se ai e kërcënonte dhe kërkonte të rilidhje me të u mor zyrtarisht nën hetim nga prokuroria e Durrësit, me akuzën e “përdorimit dhe mbajtjes së lëndëve narkotike”, sipas gazetarit ka një tjetër arsye për krimin.

“Vajza është në rrezik tani e mbrapa. Ajo di motivin e vërtetë për këtë ngjarje. Hetimi po shkon në një rrjedhë tjetër, janë prishje të pazarit. Kjo shpjegon faktin pse ata janë bashkë, pse pozojnë kaq hapur”, tha ai në ‘Opinion’.

Gjatë konfliktit me armë u plagos edhe Bledar Toçi, i cili akuzohet për vrasjen e Haxhollit, i i cili sipas dëshmive të dhëna u fut me armë në banesë e më pas qëlloi.