Komentuesi i ‘përbetohet’: E jap jetën për ty “, si i përgjigjet Presidenti Ilir Meta

Aksioni i fortë politik i Presidenti të Republikës, Ilir Meta, ka bërë që të krijojë shumë kundërshtarë apo edhe të fitojë shumë dashamirës të kauzës së tij.

Një prej syresh, një komentues në rrjetin social  Facebook, i shpreh Metës të gjithë mbështetjen e tij dhe i kërkon të vazhdojë.

“President mos na zhgënje, mos u tërhiq se edhe jetën e jap për Ju!”, shkruan qytetari.

Ndërsa Presidenti ka zgjedhur t’i përgjigjet vetë personalisht këtij komenti.

“I dashur Anton! E di që bën shaka, por mos harro të lajmërosh dhe miqtë! Në 2 Mars të gjithë Kuqezi! Të pres me qetësi dhe dashuri për Besëlidhje!”, ka shkruar Meta.