Flash News

Kosova

Vrasje me armë zjarri në Prishtinë

Vrasje me armë zjarri në Prishtinë

Një person ka mbetur i vdekur nga të shtënat me armë zjarri në Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30 në lagjen Kolovicë të Prishtinës. Mësohet se viktima fillimisht ka mbetur i plagosur dhe është dërguar për ndihmë mjekësore. Por, për shkak të plagëve të marra nuk ka arritur të mbijetojë.

“Viktima e këtij rasti F.B. mashkull,  nuk ka arritë të përballoj plagët e shkaktuara dhe i njëjti ka ndërruar jetë, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit  janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë ngjarje”, njofton policia.

Të fundit