Përfundon aksioni i IKMT në Astir: 33 objekte të shembura, 20 banorë në polici

Ka përfunduar aksioni i IKMT-së në zonën e “Astirit” për ditën e sotme. Televizionet informative raportojnë se janë prishur 33 objekte.

Përplasja  e policisë me banorët na nisur që në orët e para të mëngjesit.

Disa banorë po marrin ndihmë mjekësore për shkak të gazit lotsjellës në spital, ashtu si edhe në radhët e policisë.

Policia ka shoqëruar 20 banorë, me akuza për dhunë ndaj policisë.

Po ashtu, në kuadër të masave në zonën afër sheshit Shqiponja, policia ka bllokuar qarkullimin jo vetëm për automjetet, por edhe për këmbësorët dhe nxënësit e shkollave. Ndërsa pas orës 16: 30 me ndalimin e aksionit u zhbllokua edhe rruga.

Përplasja me molotov dhe gaz lotsjellës në Astir, disa banorë dhe policë përfundojnë në spital