Presidenti Meta pritet në takim nga homologu turk, Rexhep Taip Erdogan

Presidenti Ilir Meta, është pritur në një takim në Stamboll nga homologu i tij turk, Rexhep Taip Erdogan, ku ndodhet për inagurimin e xhamisë “Çamliça” në Stamboll.

Presidenca turke nuk ka dhënë informacione për temat e diskutuara mes dy delegacioneve, ndërkohë që shkruhet se Erdogan ka falenderuar Metën për praninë e tij ne kete ceremini.

Meta shoqërohej nga ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli; shefi i kabinetit, Arben Cici dhe analisti Ilir Kulla.