KRYESORE

Tërmeti kthen Ramën në Shqipëri, anulon udhëtimin në Nju Jork

Tërmeti kthen Ramën në Shqipëri, anulon udhëtimin

Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin drejt Nju Jorkut për shkak të tërmetit që goditi vendin pasditen e sotme, nga ku ngelën të plagosur 30 persona ndërsa pati dëme materiale të shumta.

Kreu i qeverisë kishte planifikuar që të merrte pjesë në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Rama nga Frankfurti di të udhëtojë drejt Tiranës.

Frika është e madhe mos vendi goditet nga të tjera tërmete, ndërkohë që Policia e Shtetit dhe Ministria e Brendshme kanë kaluar në gatishmëri.

Ditari politik

Të fundit