Adrola Dushi firmos kontratën me kompaninë më pristigjoze në botë

Adrola Dushi hyn në kategorinë e modeleve shqiptare që kanë vendosur që karrierën e tyre ta shtrijnë përtej oqeanit, konkretisht në SHBA.

Duket se suksesi për të s’ka të ndalur dhe së fundmi burime për “revistawho.com”, kanë zbuluar se bukuroshja ka nënshkruar kontratë me një nga kompanitë më prestigjioze të modelingut në Amerikë, “Wilhelmina Models.”

Kjo e fundit ka marrë jetë në vitin 1967 dhe pjesë e saj janë personazhe të njohur publikë botërorë si: Nicki Minaj, Niall Horan, Normani, Demi Lovato, Nick Jonas, Machine Gun Kelly, Alexandra Ëaterbury, Leona Leëis, Shaën Mendes, Dustin Lance Black, Francis Lachoëski, Barbie Ferreira, Robyn Laëley, Sora Choi, Anne de Paula, etj.

Nënshkrimi i kontratës padiskutim është një kthesë e fortë në karrierën e Adrolës, suksesi i së cilës po arrin majat.