Flash News

KRYESORE

Arrestime në vjeshtë? Patozi ul euforinë: Janë legjenda urbane, efektet e reformës pas shumë vitesh

Arrestime në vjeshtë? Patozi ul euforinë: Janë legjenda

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i quan legjenda urbane zërat se këtë vjeshtë do të nisë arrestimi i "peshqeve të mëdhenjë". Në emisionin "Java në TVSH", ai deklaroi se duhet të kalojë ca kohë që të shihen efektet e saj.

"Nuk besoj te teoritë konsirative apo legjendat urbane. Reforma në Drejtësi do të ketë efektet e saj, por do të jetë një proces i gjate që ka nisur dhe vijon me 'hapat e breshkës'. Nuk besoj se do të ecë me shpejtesi më të madhe apo me pranga dhe politikanë që do të ikin si kriminel lufte, por do të ketë efektet e tij për publikun dhe klasën politike. Por edhe per te vendosus disa norma në këtë shoqëri është traumatizuar per 30 vite rresht", deklaroi Patozi.

Vendimin për Tahirin e shikon si pozitiv dhe "që jep shenja se gjërat po ndryshojnë, pa dashur të hyjë në detaje të akuzave dhe vendimit".

Ditari politik

Të fundit