Basha kokë më kokë me Hahn, 2 orë takim në kryesinë e PD-së

Komisionari për Zgjerim Johannes Hahn ka kryer një takim kokë më kokë me kreun e opozitës Lulzim Basha. Takimi është kryer në zyrën e këtij të fundit rreth orës 21 të ditës së djeshme dhe mësohet se në takim ka qenë edhe ambasadorja Evropiane Romana Vlahutin e cila nuk ka qëndruar shumë gjatë me Bashën dhe Hahn, ndërsa këta të fundit e kanë vijuar takimin për dy orë me dyer të mbyllura.

Ende nuk dihet se për çfarë është diskutuar mes kreut të opozitës dhe Komisionerit Hahn, pritet që detajet të mësohen nga konferencat e ditës së sotme.