Berisha për protestën e studentëve: Shumica e tyre ishin të opozitës

Sali Berisha ka bërë sot në një deklaratë që shkon kundër protestës së studentëve në muajt dhjetor dhe janar, ku shumica e pjesëmarrësve mohonin çdo ndikim politik.

Në emisionin ‘Byro Politike’ në Abc News, duke komentuar shkurtimisht protestën studentore, Berisha tha: “shumica e tyre ishin të opozitës nëse doni kështu.”

Ndërkohë, analistët në studio i kujtuan Berishës se përfaqësuesit e opozitës janë përzënë disa herë nga studentët, kur tentuan t’i bashkoheshin protestës.

Berisha përjashton opsionin për qeveri socialiste pa Ramën kryeministër: Opozita ose rikthen lirinë e votës, ose pranon që është fasadë

Sali Berisha: Nuk ka zgjedhje të lira me Edi Ramën. Marrëveshja e 18 majit ka vdekur