Bota

Infektohet me COVID-19 djali tjetër i Donald Trump

Infektohet me COVID-19 djali tjetër i Donald Trump

Djali i madh i presidentit amerikan Donald Trump është prekur nga koronavirusi.

Donald Trump Jr, 42 vjeç pas marrjes së përgjigjes është karantinuar në banesën e tij. Lajmin e dha vet zëdhënësi i tij, i cili tha se Donald Jr është në gjendje të mirë shëndetësore dhe asimptomatik.

Ky është djali i dytë i presidentit që rezulton pozitiv. Më herët, Barron Trump, 14 vjç u infektua muajin e kaluar, por tashmë është shëruar.

Ditari politik

Të fundit