Cristiano Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’ për herë të pestë

Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë ‘Topin e Artë’, duke u barazuar në këtë mënyrë me rivalin e tij Lionel Messi.

Konkurrentët e këtij viti përveç Ronaldos ishin Messin dhe Neymar,.

Në bazë të pikëve të grumbulluara Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2017.