Flash News

Ditari i Maxhorancës

Agron Çela paraqitet në SPAK

Agron Çela paraqitet në SPAK

Deputeti i Partisë Socialiste, Agron Çela është paraqitur sot në Prokurorinë e Posaçme.

Mësohet se Çela është thirrur për të dhënë sqarime lidhur me çështjen ÇEZ-DIA. Asokohe, Çela ishte pjesë e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe më pas kaloi në radhët e socialistëve.

Një javë më parë për çështjen në fjalë u pyet edhe kreu i PL, Ilir Meta i cili deklaroi se rihapja e hetimeve është një indicie politike nga Edi Rama.

Të fundit