Flash News

Ditari i Maxhorancës

“Koha për punë tjetër”/ Braçe largohet nga politika?

“Koha për punë tjetër”/ Braçe largohet nga

Një status në rrjetet sociale i deputetit socialist Erion Braçes ka ngritur dyshime se ai ka vendosur të largohet nga politika. “Koha për punë tjetër” shkruan ai në rrjetet sociale.

Së fundmi, Braçe ka qenë kritiku i vetë socialistëve, ku ka shprehur rezervat e tij për buxhetin e vitit 2023, duke kërkuar më shumë ndihmë për femerët dhe blegtorët në vend. Pak kohë më parë, ai u përfshi në një debat të ashpër me ministren e Bujqësisë, Frdia Krifca.

Braçe ka nisur të angazhohet në politikë rreth 25 vite më parë, ku ka mbajtur edhe postin si zëvendëskryeministër. Mbetet për t’u parë nëse ai ka vendosur të largohet pas më shumë se dy dekadash.

“Koha për punë tjetër”/ Braçe largohet nga

Të fundit