Flash News

Ditari i Opozitës

Pritet të prezantohet plani hetimor, Vokshi: Komisioni për Shëndetësinë mblidhet të premten

Pritet të prezantohet plani hetimor, Vokshi: Komisioni për

Në një deklaratë për mediat kryetarja e Komisionit hetimor të Shëndetësisë, Albana Vokshi tha se mbledhja e radhës e komisionit do të mbahet të premten në orën 12:00.

Ajo shtoi se në mbledhje pritet të prezantohet nga ekspertët plani hetimor, i cili tha se shpreson të jetë i dakordësuar.

Kërkuam kthimin e hetimin në shinat e ligjshmërisë.
Kryeparlamentarja Lindita Nikolla kërkuam që të merrte përgjegjësitë e të kthente në shina punën e komisionit . Shprehëm gatishmërinë e opozitës për hetim të thelluar.

Jeni në dijeni që sot në orën 09:30 kishim një takim më kryesinë e vogël të komisionit dhe u dakordësuam që komisioni do të mblidhet të premten në orën 12:00 ku do prezantohet nga ekspertët plani hetimor, që shpresojmë të jetë i dakordësuar”, tha Vokshi.

Të fundit