Flash News

E-TJERA

Begaj uron Suedinë për anëtarësimin në NATO

Begaj uron Suedinë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Shqipërisë, zoti Bajram Begaj,  ka uruar Suedinë për anëtarësimin e saj në NATO.

Përmes një postimi në rrjetin social “X”, shprehet se aleanca mes Shqipërisë dhe Suedisë, tani është edhe më e fortë.

Mirë se vjen, Suedi, si shteti i 32-të anëtar i NATO-s.

Aleanca jonë është tani edhe më e fortë dhe e bashkuar, duke forcuar sigurinë dhe vlerat tona kolektive.

Të fundit