Flash News

E-TJERA

Goro në burg, Blerina Balaj komandohet kryetare e Bashkisë Himarë

Goro në burg, Blerina Balaj komandohet kryetare e Bashkisë Himarë

Këshilli Bashkiak i Himarës ka komanduar Blerina Balajn si kryebashkiake, pas arrestimit të Jorgo Goros.

Mbledhja u shoqërua me tensione pasi qytetarët kërkuan largimin e drejtuesit politik të qarkut Vlorë, Blendi Klosi, dhe të prefektit Vangjel Tavo. Mbledhja u zhvillua me dyer të mbyllura në prani edhe të efektivëve të FNSH.

Emërimi i Balajn si kryebashkiake e komanduar vjen disa ditë pas arrestimit të Jorgo Goros për shpërdorim detyre në tjetërsimin e pronave në Dhërmi.

Të fundit