Flash News

E-TJERA

Genc Burimi: Sot u shpërblye e drejta reale para asaj juridike

Genc Burimi: Sot u shpërblye e drejta reale para asaj juridike

Analisti Genc Burimi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila i dha vulën dhe logon e PD kryetarit Sali Berisha.

Në një komunikim për News24, Burimi tha se me vendimin e sotëm u shpërblye e drejta reale para asaj juridike.

Burimi tha se një ndikim të madh pati edhe Bardhi me kalimin në krahun e Berishës.

“Sot u shpërblye e drejta reale para asaj juridike. U kthye malli te i zoti, referuar numrin e mbështetësve që ka Berisha. Ndikim të madh kishte edhe kalimi i Bardhit në grupin e Berishës. Bardhi kishte avantazhin e Bashës dhe kthen një numër mbështetësish. Ishte Joker që zëvendëson Ramën në sy të perëndimorëve”, tha ai.

 

Të fundit