Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

Përgjimet e antimafias italiane, Rama sulmon opozitën dhe median: Kanë prirjen për t’ia bërë nënën këtij vendi. “PS-së i merrni të keqen ju”, Rama: Kudo ka pastrim parash, Ndrangheta ndërtoi vetëm një dyqan.

Ndrangheta në Shqipëri’ përmes bizneseve, ngjashmëria me skemën e pastrimit të milionave nga dy vëllezërit indianë në Tiranë.

Gjykata Kushtetuese shpall vendimin e parë pas tre vitesh mungesë, rrëzon kërkesën e gjyqtarëve për Kodin e Procedurës Penale. 

Para në këmbim të lejeve të legalizimit, arrestohet drejtor i Kadastrës në Berat.

 Dritan Dajti dërgohet me urgjencë në spital, policia “blindon” QSUT-në.

Reshjet e dendura të shiut të dy ditëve të fundit kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vendit. Mijëra hektarë tokë janë nën ujë, evakuohen familjet, rrëshqitje dherash në disa rrugë.

Raporti Shqipëri-Turqi, media greke: Të lidhur me karrocën e Erdoganit, Rama u kthye me ‘dhurata’ parazgjedhore nga Ankaraja.

Policia ka arrestuar një infermiere të spitalit Infektiv në Tiranë, e cila akuzohet se i ka vjedhur paratë nga llogaria bankare pacientit të shtruar në këtë spital.

I shpëtoi atentatin në Vlorë, kush është Marion Mitro,vrasësi me pagesë që porositi ekzekutimin e ish-prefektit Dervishi

Nisma Thurje çon në SPAK "Ndranghetan": Të mos na tregojnë përralla, por të hetojnë! 

Ditari politik

Të fundit