Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Afera e iceneratorëve, Kryemadhi publikon foton, 2 kuti plot me dosje që dorëzoi në SPAK: Evazioni fiskal kap vlerën 30 milionë dollarë

■ Çmimi i naftës është ulur në të gjithë botën, Bordi i Transparencës e ul vetëm me 1 lek në Shqipëri

■ Skandalime inceneratorët, PD i drejton 5 pyetje të reja SPAK: Çfarë ju mban gojëmbyllur?

■ "Pas pushtimit rus Ukraina e di cilët janë miqtë", Ukraina dorëzon në parlament projektligjin për njohjen e Kosovës

■ Tragjedia në Himarë: Pezullohen lejet e efektivëve për vijat bregdetare dhe zonat turistike

■ Raporti sekret: 40% e emigrantëve të paligjshëm në Britani janë shqiptarë. Si i porosisin varkat nga kinezët dhe reklamohen në TikTok

■ VOA: Rritja e çmimeve nga lufta në Ukrainë dëmton fermerët në Shqipëri

■ E lidhur: Pritet rritje e mëtejshme e çmimeve, Banka-qeverisë: Mirato një paketë të re ndihme për qytetarët 

■ Plazhet, malet, qytetet e lashta/ ‘The Guardian’: Shqipëria i ka të gjitha!

Të fundit