Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ 110 vjet shtet, Shqipëria festoi dje Ditën e Pavarësisë

■ SHBA e BE urim shqiptarëve për festën e Pavarësisë: Krenarë të qëndrojmë krah për krah me ju

■ Aplikimet për azil: 15.3 mijë shqiptarë kanë ikur zyrtarisht në BE e Britani këtë vit 

■ Shifrat e INSTAT: Rriten hyrje-daljet në Shqipëri, kryeson Spanja dhe Anglia

■ Mali i Zi publikon analizë për “Ballkanin e Hapur”, dokumenti hiqet nga rendi i ditës në Kuvend

■ Rama dhe Osmani bëjnë ‘paqe’ në 110 vjetorin e Pavarësisë, shfaqen të dy në një tryezë

■ Më 6 dhjetor në Tiranë do të mbahet samiti midis Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor. Pjesë e samitit do të jetë edhe kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis

■ “Kemi patur debate me kolegë nga Ballkani”, presidenti gjerman flet për integrimin e Shqipërisë

Të fundit