E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Protesta e 11 shkurtit, Berisha: Rama duhet të largohet me të gjitha mjetet, përfshirë mosbindjen civile 

■ Skandali Rama – McGonigal, deputetët e PD dorëzojnë në Kuvend kërkesën për mocion me debat pa limit kohor 

■ Zgjedhjet vendore, KQZ përcakton 3 bashkitë ku do të zhvillohet votimi elektronik

■ Kostot rriten çdo ditë, studentët nuk marrin bursat prej 4 muajsh

■ Hyn në fuqi harta e re gjyqësore, nga sot vetëm një Gjykatë Apeli në Tiranë

■ Ndërron jetë 4 ditë pas lindjes 30-vjeçarja në Tiranë

■ “Krijoi intervistë pa dijeninë e babait”, si qëndron e vërteta e përplasjes mes vajzës së Kadaresë dhe Ben Blushit: Je e paedukatë!

■ Analiza e gazetës amerikane: Pse administrata Biden sanksionion Berishën, toleron qeverinë Rama të implikuar në kartelin meksikan

■ Braverman tregon arsyen e vërtetë përse po sulmohen emigrantët shqiptarë, gjithçka për pushtet

Të fundit