Flash News

E-TJERA

Reshje dhe rënie temperaturash, parashikimi i motit për ditën e sotme

Reshje dhe rënie temperaturash, parashikimi i motit për ditën e

Ditën e sotme, moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu. Nuk do të mungojnë as rrebeshet me stuhi në mesditë dhe pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 14-18 °C. Ndërkohë vlerat maksimale do të jenë me rënie 21-25°C në veri deri në 29-32°C në zonat e ulta.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Të fundit